B-52G STRATOFORTRESS - 1:72 - Italeri

Plastikový model strategického bombardéru dlouhého doletu

B-52G STRATOFORTRESS - Italeri B-52G STRATOFORTRESS - Italeri B-52G STRATOFORTRESS - Italeri B-52G STRATOFORTRESS - Italeri
Náš tip

Speciální edice vyrobená k letošnímu 25. výročí války v Perském zálivu (1991)....detailní popis

Obj. číslo: I1378

Balení: 1 ks

Dostupnost: dočasně nedostupné

B-52G STRATOFORTRESS - 1:72

Výrobce: Italeri

Plastikový model letadla B-52G STRATOFORTRESS včetně podrobného návodu k sestavení.

Speciální edice vyrobená k letošnímu 25. výročí války v Perském zálivu (1991) - operace pouští bouře.

Délka hotového modelu: 67,4 cm

Balení obsahuje 4 verze obtisků (viz fotogalerie)

B-52 Stratofortress je nejslavnější tryskový strategický bombardér dlouhého doletu v dějinách letectví. Vyráběla ho americká společnost Boeing od roku 1955 a po dlouhou dobu byl opravdovým symbolem studené války. Několik let tvořil páteř Velitelství strategického letectva Spojených států. B-52 se vyráběl ve značném množství verzí, které představovaly postupný vývoj úspěšného projektu přizpůsobujícího se měnícím se operačním potřebám. Verze G je tou nejvíce vyráběnou z nich a ke křídlům Velitelství byla dodávána od začátku 60. let. Specifická pro ni byla řada implementovaných změn, jako byla silnější konstrukce, nová avionika a – pro strategický bombardér zásadní faktor – delší operační dolet díky větší kapacitě palivových nádrží a možnosti připojit ještě další externí. Letoun B-52G se také zúčastnil operace Pouštní bouře v roce 1991.


Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Délka: 674 mm
Obtížnost: 4

Zařazení do kategorií

Modely dle měřítka / 1:72

Modely dle výrobce / Italeri

Letadla / Vojenská letadla / Letadla současnosti

Produkt je dočasně nedostupný

Aktuality

25.03.2020 - Informace o doručování zásilek

Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Z důvodu vytížení dopravců se může doručování zásilek zpozdit o 2-3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

17.11.2019 - Doprava zdarma

Při nákupu nad 3000,- Kč a při volbě platby předem na účet neplatíte náklady na dopravu. Při volbě platby na dobírku, zaplatíte pouze dobírečné.

Anketa
Nabízené značky
Plastikové modely Revell Plastikové modely Airfix Plastikové modely Academy Plastikové modely, lepty a resiny Eduard Barvy a modelářská chemie Gunze Sangyo Plastikové modely Heller Barvy a modelářská chemie Humbrol Plastikové modely Italeri Barvy a modelářská chemie Testors Model Master Plastikové modely Monogram Plastikové modely Hasegawa Plastikové modely Tamiya
Facebook