British Forces - Land Rover Patrol (Afganistan) - 1:48 - Airfix

Dárkový set vojenského vizu a figurek britské armády

British Forces - Land Rover Patrol (Afganistan) - Airfix

DOVOLENÁ 29. 6. - 19. 7. 2020
Objednávky přijaté v tomto období budeme expedovat od 20. 7. 2020.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Plastikový model vojenského vozidla a figurek armády - dárkový set...detailní popis

Obj. číslo: A50121

Balení: 1 ks

Dostupnost: do 5 dnů

British Forces - Land Rover Patrol (Afganistan) - 1:48

Výrobce: Airfix

Obsah balení
•8 akrylových barev
•2 štětce
•1 lepidlo
•Vojáci britské armády (8 figurek) – 61 částí
•Snatch Land Rover: délka 100 x šířka 47 – 101 částí

Barevné schéma:
Snatch Land Rover: Britská armáda, Afghánistán, 2001 - dodnes; Vojáci britské armády, Afghánistán 2001 - 2010.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:48
Počet dílů: 162
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 3

Afghánistán, země dechberoucích scenérií i starověké kultury, která však byla v nedávné minulosti rozervána náboženskými a politickými konflikty na kusy. Po ukončení ruské invaze na konci 80. let zpustošila zemi občanská válka a nad většinou území převzal kontrolu extrémistický Tálibán. Po teroristických útocích z roku 2001 se navíc na Afghánistán obrátila pozornost celého světa, neboť se ukázalo, že Tálibán teroristické skupiny vydatně podporoval.
Celá situace vyústila vojenskou akcí pod taktovkou USA, jejímž cílem mělo být svržení Tálibánu a nastolení demokratických voleb, aby tak obyvatelé této sužované země mohli žít v atmosféře náboženské tolerance a v bezpečí bez strachu z násilí a zastrašování. Britské jednotky se této vojenské operace účastní již od roku 2001, pod kódovým označením Operation Herrick pak od roku 2002. V roce 2012 lze konstatovat, že tato operace od svého zahájení značně pokročila. Britská armáda i nadále operuje jako součást NATO ISAF (International Security Assistance Force, Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly) s většinou svých jednotek soustředěných na jihu země, v okolí provincie Hilmand.
Britští vojáci v provincii Hilmand jsou pro nástrahy, kterými se tento známý a značně nestálý region jen hýří, velmi dobře vybavení. Jejich dlouholeté zkušenosti i vozidla a další prostředky, jako jsou vozy Jackal, vrtulníky Lynx a obrněné vozy Mastiff, jim značně pomáhají nejen v naplňování primárního cíle, kterým je potlačení vzpoury Tálibánu, jenž je v této provincii stále aktivní, ale také v poskytování pomoci a výcviku afghánské armádě s nadějí, že tak brzy bude moci převzít bezpečí své země do vlastních rukou.
Použití kombinovaných zbraní, obrněných jednotek, dělostřelectva a vrtulníků je důležitou součástí spojeneckých operací v Afghánistánu a v této sadě je vše velmi dobře znázorněno, a to včetně různých charakteristických aspektů britského přispění společné snaze západních vojsk.

Zařazení do kategorií

Modely dle měřítka / 1:48

Modely dle výrobce / Airfix

Dárkové a modelové sady

849

Aktuality

25.03.2020 - Informace o doručování zásilek

Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Z důvodu vytížení dopravců se může doručování zásilek zpozdit o 2-3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

17.11.2019 - Doprava zdarma

Při nákupu nad 3000,- Kč a při volbě platby předem na účet neplatíte náklady na dopravu. Při volbě platby na dobírku, zaplatíte pouze dobírečné.

06.02.2019 - VÝPRODEJ barev Model Master

V současné době probíhá výprodej barev značky Model Master - poslední kusy !!!

Anketa
Nabízené značky
Plastikové modely Revell Plastikové modely Airfix Plastikové modely Academy Plastikové modely, lepty a resiny Eduard Barvy a modelářská chemie Gunze Sangyo Plastikové modely Heller Barvy a modelářská chemie Humbrol Plastikové modely Italeri Barvy a modelářská chemie Testors Model Master Plastikové modely Monogram Plastikové modely Hasegawa Plastikové modely Tamiya
Facebook